ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصار الرسول بهشت زهرای تهران گلزار شهدا میدان یادمان شهیدان لشکر27 محمدرسول الله قطعه 40
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام
درباره وبلاگ


"بسم رب الشهداء والصدیقین"
گلزار شهدا مامن و ملجاء مادرانی غریب است که سالها با اشک دیده غبار از سنگ مزار فرزندانشان شسته اند و پناهگاه پدرانی است که همراه با سنگ مزار عزیزانشان، قامتشان نیز شکست... در این وبلاگ قصد داریم شرحی بر عملکرد رزمندگان گردان انصار الرسول از لشگر بیست و هفت محمد رسول الله "صلوات الله علیه" درایستگاه صلواتی واقع در گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها- قطعه 40 داشته باشیم.
این عاشقان جان سوخته و جامانده همچنان به عشق دوستان شهیدشان در فضایی صمیمی خدمات خوب و ارزنده ای به زائرین گلزار شهدا ارائه می دهند...

مدیر وبلاگ : گردان انصار الرسول


... و اما در مورد قطع‌نامه که حقیقتاً مسأله بسیار تلخ و ناگواری برای همه و خصوصاً برای من بود، این است که من چند روز قبل معتقد به همان شیوه دفاع و مواضع اعلام شده در جنگ بودم و مصلحت نظام و کشور و انقلاب را در اجرای آن می‌دیدم، ولی به واسطه حوادث و عواملی که از ذکر آن فعلاً خودداری می‌کنم و به امید خداوند در آینده، روشن خواهد شد و با توجه به نظر تمامی کارشناسان سیاسی و نظامی سطح بالای کشور که من به تعهد و دلسوزی و صداقت آنان اعتماد دارم، با قبول قطع‌نامه و آتش‌بس، موافقت نمودم و در مقطع کنونی آن را به مصلحت انقلاب و نظام می‌دانم و خدا می‌داند که اگر نبود انگیزه‌ای که همه ما و عزت و اعتبار ما، باید در مسیر مصلحت اسلام و مسلمین قربانی شود، هرگز راضی به این عمل نبودم و مرگ و شهادت، برایم گواراتر بود... 

سخنان حضرت امام خمینی(ره) درباره پذیرش قطع‌نامه 598‎؛

صحیفه نور؛ جلد 2؛ صص 238-239نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 مراسم پذیرایی از زائران شهدا توسط خادمان ایستگاه صلواتی گردان انصارالرسول(ص) در روز پنجشنبه مورخ 95/04/24نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 مراسم پذیرایی از زائران شهدا توسط خادمان ایستگاه صلواتی گردان انصارالرسول(ص) در روز پنجشنبه مورخ 95/05/17
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت

صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت

 

درود بر فطر فطرت، سلام بر فطر ذکر و نیایش تا رمضانی دیگر...

و شب قدر و روزهای روزه‌ ای دیگر، که زنده باشد و رخت به عالمی دیگر کشیده باشد، خدا بهتر میداند. عید، میعادی در زمان است و فطر میثاقی با فطرت! چرا که رمضان دعوتی است به بازیافتن خود گمشده. ندایی است برای توجه به خدای فراموش شده. ضیافتی است برای تناول از مانده تقوا و پایان این میهمانی خدایی عید قبول است. عید توفیق بر طاعت و اطاعت عید توبه و تهذیب نفس، عید ذکرهای شبانه، عید کنترل خواسته‌ ها، عید محرومان و گرسنگان. فطر چیدن میوه ‌هایی است که از فطرت می ‌جوشد! فطر سپاس نعمتی است که در رمضان نازل شده است. عید فطر پاداش افطارهای خالصانه و بجاست. مهر قبولی انفاق‌ های به قصد قربت است. پایان ‌نامه دوره ایثار و گذشت است. «عید» در لغت از ماده «عود» به معنای بازگشت است. حضرت علی(ع) به مناسبت عید فطر خطبه‌ ای قرائت کرده و در آن، این روز را به قیامت تشبیه فرموده است:

ای مردم! این روز شما، روزی است که نیکوکاران در آن پاداش می ‌گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و ناامید می ‌گردند.

دنیا محل مسابقه است و آخرت زمان اجر گرفتن، بهشت جایزه برندگان این مسابقه و جهنم جزای بازماندگان است. (عید فطر) شبیه ‌ترین روز به روز قیامت است چون در قیامت عده ‌ای که زیان‌ کارند، تاسف می ‌خورند و غضبناک می ‌گردند و عده ‌ای که نیکوکارند رستگار و متنعم به نعمت ‌های الهی می ‌شوند. در روز عیدفطر گویی یک مسلمان از نو متولد می ‌شود، چرا که طبق گفتار امیرمومنان(ع):

روزه ‌داران در شب عید فطر از تمام آلودگی‌ ها و پلیدی‌ ها پاک شده‌ اند و کمترین پاداش خود را که پاکی و پاکیزگی است دریافت نموده‌ اند.

اجتماع روز عید فطر می ‌تواند در پیوند و همدلی مسلمانان نقش آفرین باشد. آنان در گردهمایی روز عید فطر و قرار گرفتن در کنار هم، از نظرات، مشکلات و گرفتاری‌ های همدیگر آگاه می ‌شوند. در این گردهمایی بغض‌ ها و کینه‌ ها تبدیل به دوستی و همدلی می ‌شود و مومنان در یک صف واحد احساس اتحاد و نزدیکی بیشتری به همدیگر می ‌کنند.

عید فطر از سویی حکایت از پیوند معنوی انسان با خدای خویش دارد و از سوی دیگر حکایت ‌گر ارتباط وی با هم ‌کیشان خود است.

پیشاپیش عید سعید فطر بر تمامی روزه داران  مبارک بادنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

ایستگاه صلواتی گردان انصارالرسول(ص) در آخرین پنجشنبه از ماه مبارک رمضان گردهمایی باشکوهی با حضور بسیجیان و مردم گرانقدر جهت یاد و گرامیداشت شهدای مدافع حرم شهدای عملیات کربلای یک سالگرد شهادت جانشین لشکر 27 در عملیات رمضان؛ شهید اسماعیل قهرمانی سالگرد شهادت جانشین لشکر 27 در عملیات کربلای یک؛ شهید سیدرضا دستواره؛ برگزار نمود.

مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد؛ در ادامه سردار حاج عباس برقی دقایقی را سخنرانی نموده و خاطراتی را از دوران دفاع مقدس بیان نمودند. در انتها مرثیه سرایی توسط مداح اهلبیت کربلایی نریمان پناهی انجام شد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

              السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

مراسم محفل انس با قران همراه با یادواره شهدای کربلای یک شهیدان اسماعیل قهرمانی و سیدرضا دستواره و سالگرد ربایش حاج احمد متوسلیان در گلزار شهدا برگزار میگردد.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

كاسههای شیر، دست نخورده و دل­ های یتیمان، دردمند و شكسته باز می­ گردند و تاریخ در سوگ مردی می­ نشیند كه دیگر هرگز همانندی برایش نخواهد بود. هستی گویی تمام هستی خود را از دست می دهد. آفرینش گویی معنی خود را گم کرده است که این گونه سراسیمه است. کوفه بغضی سنگین تر از سال ها گریه یعقوب در گلو دارد. کوفه به سوگ کسی می نشیند که تا دنیا دنیاست، از او و فرزندانش شرمگین خواهد بود. آه مولا! می شنوی صدای فریادهای ادّعایمان را؟ هر روز بلندتر از دیروز است که: «ما اهل کوفه نیستیم!» تو را به لحظه های تنهایی ات قسم، اگر این ادّعایمان دروغ است، حنجره هایمان را به صولت حیدری ات خاموش کن. مگذار نامه های کوفی ما مهدی (عج) را به کوفه دنیا بکشاند! دیگر بس است! این همه ننگ برای ما آدمها بس است!

آه مولا! هنوز در و دیوار مسجد کوفه، صدای دل نشین قرائت نماز تو را پژواک می کنند. هنوز هر شیعه ای که پا به حریم مسجدت می گذارد، آهِ حسرتی ناگفتنی از دلش برمی آید: خوشا به حال آنان که به امامت تو نماز گزارده اند! و همین مصلّای نورانی، یک روز شاهد آخرین پرواز تو بود؛ آخرین و بلندترین پرواز!

ای امیر من! امشب از انبان نان و خرمایت، به دل بیقرار من هم نصیبی برسان! امشب مرا هم در انبوه یتیمانی که پناهشان می دهی بپذیر!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

سیاهی شب، گستره آسمان خاموش کوفه را در نوردیده به انتظار سپیده ‏ای که تاریخ را تا قیامت غصه ‏دار می ‏کرد، ناباورانه کتاب زمان را ورق می ‏زد. از خانه ‏های نیرنگ، تنها فریاد سکوت به گوش زمان می ‏رسید. گویی همه کوفیان سر بر بالین غفلت ابدی نهاده بودند و خواب هزار رنگی ‏شان را نظاره می‏ کردند. چشمان او همچون صاعقه ‏ای در دل یلدای شب می ‏درخشید. آن شب در برق چشمان پر رمز و رازش، وصال معنا می ‏شد. سال ‏های سال، غریبی، همنشین روزش بود. شهید سکوت شده بود و مُهر خاموشی بر لبانش نقش بسته بود. تنها رازدار لحظه ‏های غُربتش، سینه تاریک چاه بود و خلوت نیمه شب ‏های مبهوت نخلستان. آن شب، سرنوشت حیات صبر رقم می‏ خورد. دستان در، با التماس او را از رفتن بازداشتند، امّا او درنگ نکرد و پای بر خلوت کوچه گذارد. مرغان انتظار به سویش رفتند و همچون پروانه، گرد شمع وجودش چرخیدند و با بال ‏های سرشار از خواهش و تمناشان، راه خدایی را بستند، ولی باز او درنگ نکرد. از قدم ‏های باصلابتش، آوای رفتن به گوش می ‏رسید و از چشمان پر رمز و رازش، می‏شد فهمید که منتظر زیارت خداست. در هیاهوی آن لحظه ‏های آسمانی، مسجد کوفه، مشتاق و بی ‏قرار وصالش بود و محراب، تشنه چشم ‏های بارانی و زمزمه‏ های ربانی ‏اش. علی آمد و از حنجر سکوت، آخرین اذان سرخ را تا اوج عروج پرواز داد و در محراب محبوب، به نماز با معشوق قیام کرد. لحظه ‏ای بعد، سر بر آستان دوست گذاشت تا خویش را تا ابد، رستگار سازد و زمانه را داغدار. فرق عدالت با خنجر کین شکافت. لباس احرام خورشید، رنگ خون گرفت و زمین و زمان، فریاد بی‏کسی سر داد و اشک ماتم فرشتگان از سینه آسمان بر زمین فرو چکید. مرغ جان او که غایت آفرینش بود، از ورای مظلومیتی سرد و سنگین، رها شد و عالم و آدم را در غمگنانه‏ ترین مصیبت فرو بُرد.

 شهادت امیرالمؤمنین علی(ع) تسلیت بادنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


پیامبر صلى‏ الله‏ علیه‏ و‏ آله :

مَن أحیى لَیلَةَ القَدرِ حُوِّلَ عَنهُ العَذابُ إلَى السَّنَةِ القابِلَةِ ؛ ‏

هر كس شب قدر را احیا بدارد ، تا سال آینده عذاب از او بر داشته مى ‏شود

 امشب چه شبی است؛ شب خوبی ها، نیکی ها، زیبایی ها؛ شب بیداری؛ شب راز و نیاز. امشب چشم هایم را برهم نمی نهم و با تنها معبودم سخن می گویم. تنها با او واگویه می کنم دردهای دلم را! او را می خوانم و از درگاهش اجابت نیازهایم را می طلبم. امشب چه شبی است؛ ملایک دسته دسته به یمن و بزرگی این شب بر زمین می آیند تا چشمان خسته و خیس شب زنده داران را با گلاب بهشتی بشویند. آنان می آیند تا غبار خطا و گناه را با عطر فردوس از دل ها بزدایند. امشب چه شبی است؛ شب گردش فرشتگان گرداگرد حجت الهی؛ شب بخشودن، شب تقدیر و چه زیباست امشب!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

گردان انصارالرسول(ص) لشکر 27 محمدرسول الله(ص) به مناسبت ولادت کریم اهل بیت(ع) امام حسن مجتبی(ع) مراسم جشنی را در روز سه شنبه مورخ 95/04/01 برگزار نمود که محتوای این مراسم به شرح ذیل بود:

1- قرائت جزء 15 قرآن کریم

2- ذکر مداحی و سرود

3- اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء

ضمناٌ پس از اقامه نماز همه زائرین گرامی میهمان سفره افطار کریم اهل بیت(ع) امام حسن مجتبی(ع) بودند.

تصاویری از این مراسم به رؤیت شما عزیزان می‌ رسد.

التماس دعا

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی