ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصار الرسول بهشت زهرای تهران گلزار شهدا میدان یادمان شهیدان لشکر27 محمدرسول الله قطعه 40
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام
درباره وبلاگ


"بسم رب الشهداء والصدیقین"
گلزار شهدا مامن و ملجاء مادرانی غریب است که سالها با اشک دیده غبار از سنگ مزار فرزندانشان شسته اند و پناهگاه پدرانی است که همراه با سنگ مزار عزیزانشان، قامتشان نیز شکست... در این وبلاگ قصد داریم شرحی بر عملکرد رزمندگان گردان انصار الرسول از لشگر بیست و هفت محمد رسول الله "صلوات الله علیه" درایستگاه صلواتی واقع در گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها- قطعه 40 داشته باشیم.
این عاشقان جان سوخته و جامانده همچنان به عشق دوستان شهیدشان در فضایی صمیمی خدمات خوب و ارزنده ای به زائرین گلزار شهدا ارائه می دهند...

مدیر وبلاگ : گردان انصار الرسول
                                                  

حضرت ابومحمّد امام حسن عسكرى (علیه السلام ) در (هشتم ) ماه ربیع الاخر سال 232 هجرى ، در مدینه چشم به این جهان گشود و در اوّل ماه ربیع الاوّل سال 260 هجرى ، بیمار شد و در روز جمعه هشتم همین ماه در همین سال ، وفات یافت ، او هنگام وفات ، 28 سال داشت و جسد مطهّر او را در (سامرا( در خانه خود كنار قبر پدر بزرگوارش ، به خاك سپردند.
پسرش حضرت مهدى منتظر (اَرْواحُنا لَهُ الفِداءِ) را كه امید جهانیان براى تشكیل حكومت حقّ جهانى است ، بجاى گذارد.احمد بن اسحاق گوید:بر امام حسن عسكرى علیه السلام وارد شدم و مى خواستم از امام بعد از او سوال كنم . امام علیه السلام قبل ازسوال من فرمود:اى احمد بن اسحاق ! خداوند زمین را از زمان خلقت آدم تا روز قیامت از وجودحجت خالى نمى گذارد و به وسیله اوست كه بلا را از اهل زمین دور مى گرداند، باران مى بارد و بركات زمین ظاهر
مى شود.

عرض كردم : یابن رسول اللّه : امام بعد از شما كیست ؟
امام علیه السلام با عجله برخاست و داخل اتاق دیگر شد و در حالى كه بچه سه ساله اى كه همانند ماه شب چهاردهم زیبا بود را بر دوش داشت بازگشت و فرمود: اى احمد اگر نزد خداوند و ما داراى ارزش و مقامى نبودى فرزندم را به تو نشان نمى دادم ، او هم نام رسول اللّه صلى اللّه علیه و آله است كه زمین را پر از قسط و عدل مى كند همانا گونه كه پر از ظلم و جور شده است .
اى احمد! مثل او در این امت مثل حضرت خضر علیه السلام و ذوالقرنین است . به خدا قسم غیبتى مى كند كه هر كس جز آنكه خداوند او را بر امامتش ثابت و استوار و استوار نگاه داشته است و توفیق دعا براى تعجیل در فرج او داده است از اعتقاد به او منحرف مى گردد.
عرض كردم : مولاى من ! آیا نشانه هاى دارد كه قلبم به آن مطمئن شود؟
در این هنگام كودك سه ساله با زبان فصیح عربى گفت : انا بقیه اللّه فى ارضه و المنتقم من اعدائه . 
من بقیه اللّه در زمین و انتقام گیرنده از دشمنان خدا هستم .
احمد بن اسحاق گوید: من در حالى كه بسیار خوشحال بودم از محضر امام علیه السلام خارج شدم و روز بعد خدمت او رسیدم و عرض كردم : از لطفى كه دیروز به من كردید بسیار مسرور شدم ، اما بفرمائید سنتى كه از خضر و ذوالقرنین در او چیست ؟ امام علیه السلام فرمود: طولانى شدن غیبت اوست .
عرض كردم : یا بن رسول اللّه غیبت او طولانى مى شود؟
فرمود: قسم به پروردگارم اكثر معتقدین به او از امامتش بر مى گردند و كسى جز آنكه در عهد ولایت ما پا برجاست و ایمان در قلب او نوشته شده است و با روح الهى تایید شده است ثابت قدم نمى ماند.
اى احمد! آنچه به تو مى گفتم سرى از اسرار الهى است ، از دیگران مخفى بدار و از شكر گزاران باش كه با مادر علیین بهشت خواهى بود.  
                                                     
                                                            محجة البیضاء، ج 4، ص 339  نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
امام حسن عسگری(ع)فرمودند:
چه قدر زشت است انسان مؤمن دلبستگى وخواسته‏ اى داشته باشد 

كه او را خوار سازد.
                                        تحف العقول، ص 489 
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
      السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین(ع)


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

فرا رسیدن ماه شریف و پرخیر و برکت ربیع الاول را به امام زمان(عج) و همه مسلمانان جهان تبریک عرض می نماییمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
  السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین(ع)

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

امشب، کوچه هاى خراسان، از عبور تو خالى مى شوند و داستان غریبى تو با پر زدنت، به پایان مى رسد، ولى دستان روشنت اى چراغ هشتم طریق عرفان! هر روز، بلوغ ماه را به هنگام اذان بر گلدسته هاى حرم و بر آسمان قلب عاشقانت به تماشا مى گذارد.

یا على بن موسى الرضا(ع)! زمین از غم فراق تو در پر خویش خزیده و تنها در مزار تو جرئت سر بلند کردن دارد؛ آنجا که دل هاى شکسته خود را چون کبوتران حرمت، بر پنجره فولاد نگاه تو دخیل مى بندیم و سر بر شانه هاى خیال تو مى گذاریم؛ همان جا که طعم زخمى حاجت خود را با آب سقاخانه ات، در گلوى نیاز خویش مى ریزیم.

سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) بر شیفتگان آن امام همام تسلیت بادنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

از تاب رفت و طشت طلب کرد و ناله کرد

آن طشـت راز خـون جـگر باغ لالـه کرد

خونی که خورد در همه عمر، از گلو بریخت

دل را تـهـی ز خـون دل چنـد ساله کرد

 این شعر زیبا و سوزناک ماجرای جالبی داره با هم بخونیمش:

میرزا محمّد شفیع شیرازی متخلص به وصال شیرازی متوفّی سال 1262 هـ. ق در شیراز از بزرگان شعرا و ادبا و عرفای عصر فتحعلی شاه قاجار بود. علاوه بر مراتب علمی، به تمام خطوط هفت گانه (نسخ، نستعلیق، ثلث، رقایم،ریحان،تعلیق،و شکسته) مهارتی به سزا داشته و کتابهای فراوانی نیز با خطوط مختلف نگاشته است. از جمله، اینکه 67 قرآن به خط زیبای خود نوشته است.

 بر اثر نوشتن زیاد چشمش آب می آورد و به پزشک مراجعه می کند، دکتر می گوید: من چشمت را درمان می کنم، به شرطی که دیگر با او نخوانی و خط ننویسی. پس از معالجه و بهبودی چشم، دوباره شروع به خواندن و نوشتن می کند تا این که به کلّی نابینا می شود. سرانجام با حالت اضطرار متوسل به محمّد(ص)و آل او می شود.

شبی در عالم رؤیا پیغمبر اکرم(ص) را در خواب می بیند، حضرت به او می فرماید: چرا در مصائب حسین (و حسن) مرثیه نمی گویی تا خدای متعال چشمانت را شفاء دهد. در همان حال حضرت فاطمه زهرا(س) حاضر گردیده می فرماید: وصال! اگر شعر مصیبت گفتی، اوّل از حسنم شروع کن؛ زیرا او خیلی مظلوم است.

صبح آن روز وصال شروع کرد در خانه قدم زدن و دست به دیوار گرفتن و این شعر را سرودن:

از تاب رفت و طشت طلب کرد و ناله کرد  آن طشت راز خون جگر باغ لاله کرد 

نیمه دوّم شعر را که گفت، ناگهان چشمانش روشن و بینا شد. آن گاه اضافه کرد:

خونی که خورد در همه عمر، از گلو بریخت

 دل را تهی زخون دل چند ساله کرد 

زینب کشید معجر و آه از جگر کشید

کلثوم زد به سینه و از درد ناله کرد

 شهادت دومین نور ولایت، صاحب کرامت و شفیع قیامت، امام حسن مجتبى علیه السلام ، را به تمامی شیعیان تسلیت عرض می نماییمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

به حرمت حضور فاطمه علیهاالسلام ، آرام، در خانه را می‏ کوبی؛ این بار صدای در زدن ملک الموت، آهنگی دیگر دارد. به میهمانی رسول آمده ‏ای؛ آمده‏ ای تا او را به معراج ابدی ببری. کمی درنگ کن؛ اینکه با تو سخن می ‏گوید، امین آسمان ‏ها و زمین، جبرئیل است. می ‏دانم که برای تو نیز دشوار است تا زیر باران اشک ‏های فاطمه علیهاالسلام ، جان نبی را بستانی. می ‏دانم که تو نیز سر به زیر افکنده‏ ای تا چشمانت هم ‏سو با غم چشمان زهرای اطهر علیهاالسلام نباشد؛ اما گویا چاره ‏ای نیست و زمان پر کشیدن محمد صلی‏ الله ‏علیه‏ و‏آله فرا رسیده است.

برادرم. ملک الموت! می ‏خواهی از کجا آغاز کنی؟ تمامی وجود رسول اللّه‏ در راه حق ذوب شده است، چشمانش، نور خدا را در معراج دیده، زبانش با خدا سخن گفته و کلام او بر آن جاری بوده، قلبش، محل نزول کتاب خدا بوده و پاهایش،  راه ‏های آسمانی را بهتر از مسیرهای زمینی پیموده است. آه چه دشوار است تاب آوردن این لحظه اندوهناک!  آیا می ‏دانی بعد از او، با فاطمه عزیزش چه خواهند کرد؟ می ‏دانی این در را که تو بی ‏اذن زهرا علیهاالسلام از آن عبور نکردی، به آتش جهل و کینه خواهند سوزاند و دستان علی مرتضی علیه السلام را که با دستان رسول صلی‏ الله‏ علیه ‏و‏آله، انس دیرینه داشت، به بند خواهند کشانید؟ آیا می ‏دانی پس از رسول خدا، بر پاره ‏های تن او چه خواهد گذشت؟ می ‏دانی که چگونه قامت رعنای فاطمه را به خمیدگی می ‏نشانند و جایگاه بوسه ‏های رسول را به کبودی می‏ نمایند؟ کوچه ‏های مدینه، پس از این برای من هم غریب می ‏شود و اهل بیت رسول اکرم صلی‏ الله ‏علیه‏ و‏آله از آن هم غریب‏ تر! نگاه کن که چگونه فاطمه علیهاالسلام با تمام دلتنگی‏ هایش سر به زیر افکنده تا تو در تلاقی چشم‏ هایش، در کارَت درنگ نکنی! برخیز و جان عزیزترین و مقرب ‏ترین بنده خدا را بستان! روح محمد صلی ‏الله‏ علیه ‏و‏آله از ازل، آسمانی بود؛ این چند صباح را هم که بر زمین هبوط کرد، برای هدایت خلق بود و بس!

 رحلت پیامبر اعظم، معراج وصال اوست با حضرت دوست. رحلت جانسوزش را به عاشقان رسالتش تسلیت می گوییمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

            السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی