ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصار الرسول بهشت زهرای تهران گلزار شهدا میدان یادمان شهیدان لشکر27 محمدرسول الله قطعه 40
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام
درباره وبلاگ


"بسم رب الشهداء والصدیقین"
گلزار شهدا مامن و ملجاء مادرانی غریب است که سالها با اشک دیده غبار از سنگ مزار فرزندانشان شسته اند و پناهگاه پدرانی است که همراه با سنگ مزار عزیزانشان، قامتشان نیز شکست... در این وبلاگ قصد داریم شرحی بر عملکرد رزمندگان گردان انصار الرسول از لشگر بیست و هفت محمد رسول الله "صلوات الله علیه" درایستگاه صلواتی واقع در گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها- قطعه 40 داشته باشیم.
این عاشقان جان سوخته و جامانده همچنان به عشق دوستان شهیدشان در فضایی صمیمی خدمات خوب و ارزنده ای به زائرین گلزار شهدا ارائه می دهند...

مدیر وبلاگ : گردان انصار الرسول
       السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلام 

یا سلام و صلوات  به 72 شهید کربلا سلام بر ابوالفضل العباس سلام برزینب کبری سلام برعلی اکبر سلام بر قاسم ابن الحسن سلام بر گلوی بریده شده علی اصغر و سلام بریاران با وفای امام حسین (ع)  به اطلاع دوستان و زائرین گلزار شهدا میزساند ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصارالرسول صلوات الله علیه  لشکر27 محمدرسول الله پنجشنبه 30/7/1394 از ساعت 9 صبح   لغایت اذان مغرب به یاد  شهدا  و.... در خدمت زائرین گلزارشهدا هستیم .

                     شهدا  را یاد  کنید  با  ذکر  صلوات

                     سامانه پیامک     30002121465122

                      ایمیل             g.ansare27@gmail.comنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

کربلا

زمان: دوشنبه ششم محرم الحرام 61 هجری

عمر بن سعد نامه ای را از عبیدالله دریافت می دارد که مضمون آن چنین است: من از لشکر سواره و پیاده چیزی را از تو فرو گذار نکردم، و توجه داشته باش که مأمورانی برگزیده ام كه هر روز وضعیت را به من گزارش کنند.

حبیب بن مظاهر از حضرت اجازه می گیرد تا نزد طایفه ای از بنی اسد - که در آن نزدیکی ها زندگی می کردند - رفته و آنان را به یاری فرا خواند، حضرت اجازه دادند. حبیب نزد آنها رفت و گفت: «امروز از من فرمان برید و به یاری حسین بشتابید تا شرف دنیا و آخرت از آنِ شما باشد.»

تعداد90 نفر بپا خواستند و حرکت کردند، اما در میان راه با لشکر عمر بن سعد برخورد کردند و چون تاب مقاومت نداشتند، پراکنده شده و برگشتند. حبیب به نزد حضرت رسید و جریان را تعریف نمود. امام گفت:«لا حَولَ وَلا قُوَّةَ اِلاّ بِاللهِ».

نامه امام حسین(علیه السلام) از کربلا به برادرش محمد بن حنفیّه و بنی هاشم:

... مثل این که دنیا اصلاً وجود نداشته (اینگونه دنیا بی ارزش و نابود شدنی است) و آخرت همیشگی و دائم بوده و هست.

حضرت "زهیر بن قیس" را فرمانده راست سپاه، و حبیب بن مظاهر را فرمانده چپ سپاه گمارد و پرچم را به دست برادرش عباس(علیه السلام) سپرد. گرچه سپاه دشمن به خیمه ها نزدیک می شد، ولی حضرت تیری نینداخت چون می فرمود: دوست ندارم که آغازگر جنگ با این گروه باشم».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

کربلا

زمان: یکشنبه پنجم محرم الحرام 61 هجری

نیروهای پراکنده در سطح شهر کوفه کم کم جمع شده و به لشکر عمر بن سعد می پیوندند. عبیدالله عده ای را مأموریت داد تا در مسیر به سوی کربلا بایستند و از حرکت کسانی که به قصد یاری امام حسین(علیه السلام) از کوفه خارج می شوند، جلوگیری کنند.

چون گروهی از مردم می دانستند جنگ با امام حسین(علیه السلام) در حکم جنگ با خدا و پیامبر است در اثنای راه از لشکر دشمن جدا شده و فرار می کردند.

از سخنان امام حسین(علیه السلام) با لشکر دشمن:

هیهات ما  به ذلت تن نخواهیم داد. خدا و رسول او و مؤمنان هرگز برای ما ذلت را نپسندیدند، دامن های پاکی که ما را پروریده، و سرهای پر شور و مردان غیرتمند هرگز طاعت فرومایگان را بر کشته شدن مردانه ترجیح ندهند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

      السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

کربلا

زمان: شنبه چهارم محرم الحرام 61 هجری

عبیدالله بن زیاد در مسجد مردم را چنین خطاب کرد: «ای مردم! خاندان ابوسفیان را آزمودید و آنها را چنان که می خواستید یافتید!! و یزید را می شناسید که دارای رفتار و روشی نیکوست که به زیر دستان احسان می کند و بخشش های او بجاست! اکنون یزید دستور داده تا بین شما پولی را تقسیم نمایم و شما را به جنگ با دشمنش حسین بفرستم.»

شمر بن ذی الجوشن با چهار هزار جنگجو ، یزید بن رکاب با دو هزار جنگجو ، حصین بن نمیر با چهار هزار جنگجو ، مضایر بن رهیه با سه هزار جنگجو ، نصر بن حرشه با دو هزار جنگجو برای جنگ با امام حسین (علیه السلام) اعلام آمادگی کرده و حرکت به سوی کربلا را آغاز کردند.

امام (علیه السلام) در پاسخ «قیس بن اشعث» که سفارش به بیعت با یزید می کرد، فرمود:

نه، به خدا سوگند، دست ذلت در دست آنان نمی گذارم، مانند بردگان از صحنه جنگ با آنان فرار نمی کنم.

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

کربلا

زمان: جمعه سوم محرم الحرام 61 هجری

عمر بن سعد با لشکری چهار هزار نفره از اهل کوفه وارد کربلا شد

سخن امام حسین(علیه السلام) هنگام ورود به کربلا:

اَلنّاسُ عُبیدُ الدُّنیا وَالدّینُ لَعِقٌ عَلی اَلسِنَتِهِم یَحوُطُونَهُ ما...؛ مردم، بندگان دنیا هستند و دین آنها جز سخن زبانشان نیست. تا آنگاه که زندگیشان بچرخد، دنبال دین می روند. و هرگاه بنای امتحان و آزمایش پیش آید، دینداری بسیار اندک می شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 22 مهر 1394

باز صدای نوحه جانان از این وادی به گوش می رسد و ناقوس جانها به لرزه می افتد آنگاه که با بالا رفتن دستهای حسینیان ،اشکهای زینب فرو می ریزد .

این چه سریست در کالبد هستی که با نام حسین و ناله بر مظلومیتش، تمام گناهان بخشوده می شود  ؟

 یوسف زهرا؛ بیا که حسینیان چشم به راه دم مسیحاییت به سوگ حسین نشسته اند. بیا و داغ زینب را در غم از دست دادن برادر التیام بخش .

 با شمیم روحانی ماه خون و قیام ،تكایا و حسینیه ها با حضور عاشقان ابا عبدالله، جلوه ای دیگر از ارادت و اخلاص را به نمایش خواهد گذاشت و چه شیرین است آن زمان که کودک بیمار دیروز با پای برهنه سر بر آستانش می گذارد تا شکر گزار شفای تنش، نذری قربانی کند و چه شیرین تر است آن زمان که  مادری به رسم شکر گزاری از معبود و شفای فرزندش، خادم همیشگی اهل بیتش می شود.

عزاداران ابا عبدالله الحسین ظهری دیگر از غم و اندوه را به نظاره خواهند نشست و وا اسَفا گویان در میان دسته عظیم حسینیه ،واگویه های خود را با حسین و معبودش نجوا خواهند كرد.

آیا آزاده ای هست تا مرا یاری کند؟

 کجاست آزادمرد دشت نینوا که ببیند آوای بلندش در طنین فریاد عزادارانش به گوش میرسد؟

محرم با همه شور و نوایش  آمد ...

هر که دارد هوس کربُ بلا بسم اللهنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
        السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین
سلام
 ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصارالرسول لشکر27 محمدرسول الله نبش قطعه 40 گلزارشهدای بهشت زهرا (س)  این پنجشنبه 23/7/1394 به یاد شهدایی که به عشق ارباب بی کفن اقا اباعبدالله الحسین  به جبهه  رفتند و شهید  شدند درخدمت زائرین گلزار شهدا  هستیم. با صلوات


                       سامانه پیامک     30002121465122           

                           ایمیل             g.ansare27@gmail.com     

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

      السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلامنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

       السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلا منوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

     السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلا منوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
          السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

سلام

گردان پشت میدون مین زمین گیر شد ، چند نفر رفتن معبر باز کنن …
15ساله بود ، چند قدم که رفت برگشت ، گفتن حتما ترسیده …
پوتین هاشو در اورد  داد به یکی از بچه ها و گفت : تازه از تدارکات گردان گرفتم ، حیفه ، بیت الماله و پا برهنه رفت !
ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصارالرسول لشکر27 محمدرسول الله نبش قطعه 40 گلزارشهدای بهشت زهرا (س)  این پنجشنبه 2/7/1394 به یاد شهدا ی هشت سال دفاع مقدس    ازساعت 9 صبح لغایت اقامه نمازمغرب همراه با ویزیت پزشک صلواتی با دارو   ارایشگاه صلواتی -مشاور حقوقی صلواتی -مشاور روانشناسی صلواتی   پذیرایی با شربت و چای و...درخدمت زائرین گلزار شهدا  هستیم. با صلوات


                       سامانه پیامک     30002121465122           

                           ایمیل       g.ansare27@gmail.com
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

     السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

نهم ذى الحجه سال‌ شصتم هجرى قمرى
شهادت مسلم (ع)
مسلم را به بالاى دارالاماره می بردند، در حالى كه نام خدا بر زبانش بود، تكبیر می‏گفت، خدا را تسبیح می‏كرد و بر پیامبر خدا و فرشتگان الهى درود می‏فرستاد و می‏گفت: خدایا! تو خود میان ما و این فریبكاران نیرنگ‏ باز كه دست از یارى ما كشیدند، حكم كن! با ضربت‏ شمشیر، سر از بدنش جدا كردند، و... پیكر خونین این شهید آزاده و شجاع را از آن بالا به پایین انداختند و مردم نیز هلهله و سر و صداى زیادى به پا كردند.
 پس از شهادت مسلم، به سراغ «هانى‏» رفتند و با دو ضربت، سر این انسان والا و حامى بزرگ مسلم را از بدن جدا كردند. درحالیکه این چنین با خدای خود میگفت: «بازگشت‏ به سوى خداست. خدایا مرا به سوى رحمت و رضوان خویش ببر!» بدن هانى را هم به طنابى بستند و در كوچه ‏ها و گذرها بر خاك كشیدند. خبر این بیحرمتى به مذحجیان رسید. اسب سوارانشان حمله كردند و پس از درگیرى با نیروهاى ابن‏ زیاد بدن هانى و مسلم را گرفتند و غسل دادند و بر آنها نماز خواندند و دفن كردند، در حالى كه جسد مسلم، بی ‏سر بود. آن روز، تنى چند از سرداران اسلام هم دستگیر شده و به شهادت رسیدند و اجساد مطهرشان در كنار آن دو قهرمان رشید به خاك سپرده شد و در روز نهم ذیحجه، كربلاى كوچكى در كوفه بر پا شد و یادشان به جاودانگى پیوست.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی