ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصار الرسول بهشت زهرای تهران گلزار شهدا میدان یادمان شهیدان لشکر27 محمدرسول الله قطعه 40
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام
درباره وبلاگ


"بسم رب الشهداء والصدیقین"
گلزار شهدا مامن و ملجاء مادرانی غریب است که سالها با اشک دیده غبار از سنگ مزار فرزندانشان شسته اند و پناهگاه پدرانی است که همراه با سنگ مزار عزیزانشان، قامتشان نیز شکست... در این وبلاگ قصد داریم شرحی بر عملکرد رزمندگان گردان انصار الرسول از لشگر بیست و هفت محمد رسول الله "صلوات الله علیه" درایستگاه صلواتی واقع در گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها- قطعه 40 داشته باشیم.
این عاشقان جان سوخته و جامانده همچنان به عشق دوستان شهیدشان در فضایی صمیمی خدمات خوب و ارزنده ای به زائرین گلزار شهدا ارائه می دهند...

مدیر وبلاگ : گردان انصار الرسول

كسی كه خشمش را از مردمان باز دارد خداوند نیز

در روز قیامت عذابش را از او باز می دارد

جهادالنفس،ح532. الکافی ج2 ص 305.

 

این بار، پنجمین ناخدای کشتی ایمان، او که دریا دریا علم، از سینه ‏اش جاری بود و واژه واژه عشق، از نگاهش سرازیر، او که از کلامش وحی می ‏جوشید و از زبانش باران حدیث می ‏بارید، چهره در خاک کشیده است؛ مظلوم و غریب. نمی‏دانم چرا سرنوشت اهل ‏بیت‏رسول(ص) را با اشک و خون گره زده‏ اند؟

کوچک بودی که عطش و آتش کربلای بزرگ جدت را دیدی و با آن نگاه کودکانه گریستی؛ آن هنگام که پدرانت را تشنه کام به خاک و خون کشیدند. سر حسین(ع) را بر فراز نیزه‏ ها به تماشا نشستی، تا به وقتش مراسم مرثیه خوانی صحرای عرفات را برای افشاگری بنی امیه وصیت کنی. ماندی تا دردها را روایت کنی و حدیث زخم بگویی. فقه، تا همیشه وام‏دار روایت توست. دین، تا هماره مدیون مجاهدت توست و حالا، این تویی که در آغوش پدر سجاده نشینت در گوشه‏ بقیع، آرام گرفته ‏ای. دیگر مدینه صدای نافذ تو را نخواهد شنید.

آری! بقیع، این نماد مظلومیت شیعه در همیشه تاریخ، زیارتگاه دل ‏های عاشقی است که قرار خود را در پس دیوار آن جستجو می‏ کنند؛ آن جا که اشک، اجتناب ‏ناپذیر است و سوختن ناگزیر.

 

شهادت حضرت باقر العلوم ، محمد بن علی بن الحسین بن علی بن ابیطالب (ع)

تسلیت باد

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

        السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام
زنان شایسته زنان شایسته
۱- فالصالحات « صالحه »
خداوند تبارک و تعالی در آیه ۳۳ سوره نساء سه صفت مهم از اوصاف زنان شایسته را بیان کرده است .
« فالصالحات قانتات حافظات للغیب »
صالحه به زن مومنه و متدین گفته می شود که وظائف بندگی و دستورات دینی و شرعی خود را یاد گرفته باشد و واجبات را انجام دهد و محرمات را ترک نماید .
رسول اکرم ص درباره زنان که در واجبات کوشا بوده و از محرمات اجتناب می کنند ، میفرماید :« هر گاه زن نماز پنج وقت را خواند ، روزه ماه رمضان را گرفت ، و دامن خود را از آلودگی پاک کرد و از شوهرش اطاعت نمود ( روز قیامت ) به او گفته می شود از هر کدام از درها که میخواهی داخل بهشت شو »
۲- قانتات « قانته »
به زنی که کاملا مطیع شوهرش بوده و در خدمت و اطاعت او باشد و از اعمال و رفتاری که باعث دلسردی ، دلگیری ، و آزردگی خاطر اوست ، اجتناب کند .
شخصی به نام حصین می گوید :
رسول خدا ص از عمه ام پرسید : آیا شوهر داری ؟
جواب داد : بله
پرسید : رفتارت با او چگونه است ؟
عمه ام گفت : هر چه از دستم می آید به او خدمت نموده و از دستوراتش اطاعت می کنم
حضرت فرمود :« فانه جنتک و نارک » همانا شوهرت بهشت و جهنم تو است
۳- « حافظه للغیب »
زنی که در غیاب شوهرش خود را از نشان دادن به بیگانه و خانه و ثروت او را از تباهی و دستبرد زدن حفظ نماید .
رسول اکرم ص فرمودند :« بهترین زنان ، زنی است که اگر به او نگاه کنی مسرور شوی و اگر دستوری دهی اطاعت نماید ، و درغیاب تو ثروت ترا و نفس خود را حفظ کند »
۴- عفیفه
زنی که دارای حجب و حیا باشدو آبرو و عصمت خود را کاملا رعایت نماید . و از برخورد و اختلاط بانامحرم خودداری نماید.
پیامبر اکرم ص از دخترش حضرت زهرا س پرسیدند : چه چیزی برای زن بهتر است ؟
گفت : ندیدن نامحرم او را و او نامحرم را .
رسول اکرم ص دخترش فاطمه زهرا س را به سینه اش چسبانید و فرمود :« فرزندانی که بعضی از نسل بعضی هستند و سخن را پسندید »
و نیز رسول اکرم ص نهی کردند از حرف زدن زن درنزد غیر شوهر و یا غیر محرم بیش از ۵ کلمه که لابد و ناچار است از زدن آنها . و این چند کلمه هم باید « و قلن قولا معروفا » یعنی زنان نامحرم بامردان نامحرم در موقع حرف زدن باید سخن معروف و نیک بزنند .
و با نامحرم روبه رو نشده بلکه بین خود و نامحرم پرده و حجاب قرار دهند و در موقع سخن گفتن مواظب باشند که در صدای آنها نرمش و دلبری نباشد تا باعث تحریک شهوت شده و در نتیجه مورد طمع قرار گیرند .
و در سخن خود خضوع و نرمش نشان ندهید تا طمع ورزد آن که در دلش مرض ( شهوت ) هست و در موقع بیرون آمدن از خانه باید با لباس ساده و عادی که جالب و جذاب کننده نیست خارج شود . و در راه دقت کنند که با مردان مخلوط نشده و از کنا ر جاده و دیوار راه بروند .
رسول اکرم ص فرمودند:« برای زنان از وسط جاده راه رفتن شایسته نیست آنها باید از کنار دیوار و جاده راه بروند. »
تمام این بیانات و سفارشات ، به خاطر محفوظ ماندن آبرو و عصمت زنان است . و زن عفیفه دارای حجب و حیا است و آبرو و عصمت خود را حفظ میکند .
۵- فاضله
زنی که صاحب علم و فضیلت بوده و مسائل شرعی و دینی خود را به نحو احسن انجام میدهد و علم و فضل خود را در راه تربیت صحیح فرزندان و شوهر داری و خانه داری بکار می برد.
۶- حانیه
زنی که فوق العاده به شوهر و فرزندانش مهربان و دلسوز باشد . و بعد از فوت شوهرش سرپرستی و یتیم داری را بر انتخاب شوهر مجدد ترجیح می دهد گر چه برای این گونه زن ها ( ازدواج مجدد ) از نظر شرع مقدس اسلام بهتر است .
۷- معاون بودن
زن همواره در فراز و نشیب های زندگی ، یار وفادار و معاون صدیق شوهرش می شود و در کارهای شایسته او را تشویق نموده و از ارتکاب ناروا باز می دارد .
رسول اکرم ص می فرمایند :« هر زنی شوهرش را برای رفتن به زیارت مکه ، جهاد ، تحصیل علم ، یاری نماید ، خداوند به اندازه ثواب زن حضرت ایوب ع به این زن رحمت می فرماید »
۸- بیکار نماندن
بیکاری منشاء و علت مفسده های زیادی است . مولای متقیان علی ع می فرمایند :« گر چه مشغول شدن و کار کردن پر زحمت است اما بیکاری فاسد کننده می باشد »
زن صالحه حتی در محیط خانه بیکار نمی ماند . و بهترین کار برای زنان شایسته رشتن و بافتن است .
رسول اکرم ص فرمودند :« عمل مردان نیکوکار خیاطی کردن و عمل زنان نیکوکار رشتن ( بافتن ) است »
و نیز فرمودند :« امر کنید زنان خود را به رشتن ( بافتن ) ، چون این کار برای آنها بهتر و زینت آور تر است . چه سرگرمی خوبی است ، ریسندگی و بافندگی برای زن صالحه . میل در دست زن صالحه مانند نیزه در دست جهاد کننده است . یعنی آن ثوابی را که خداوند به آن نیزه دار جهاد کننده می دهد به همان اندازه ثواب به آن زن صالحه که در خانه میل به دست گرفته و مشغول بافتن لباس برای شوهر و فرزندان خود است مرحمت می فرماید »
۹- مقتصد ( میانه رو و صرفه جو ) بودن

محمد, [۱۹.۰۹.۱۵ ۱۱:۳۳]
یکی از اوصاف زنان شایسته ، میانه روی و صرفه جویی در زندگی بوده و از اسراف و ریخت و پاش ها جلوگیری می کنند .
رسول اکرم ص فرمودند :« وقتی خداوند اراده کرد که به اهل خانه خیر مرحمت فرماید ، روزی میکند به آنها دو صفت را ، نرمش در زندگی و صرفه جویی در مصرف ، و خوش اخلاقی را»
و نیز فرمودند :« خداوند روزی داد به آن که صرفه جویی کرد . و هیچ فردی فقیر و بی چیز نشدند هنگامی که میانه روی و صرفه جویی کردند »
و نیز حضرت علی ع فرمودند :« میانه رو باش ، سخت گیر مباش ( زن باید صرفه جو باشد نه سخت گیر )»
امام صادق ع فرمودند :« من برای کسی که اقتصاد را رعایت کند ضامن می شوم که فقیر نشود »
عبدالله بن ابان می گوید : از موسی بن جفعر ع راجع به انفاق بر خانواده سوال کردم فرمود :« اسراف و تنگ گیری هر دو مکروه است. میانه روی را نباید از دست داد »
10- کیفیت سخن گفتن زنان شایسته
زن باید در هنگام سخن گفتن در برابر نامحرم جدی و خشک و به طور معمولی سخن بگوید . و با ناز و غمزه تکلم نکند و از کلام باطل و بیهوده و گناه آلود پرهیز نماید.
خداوند در قرآن کریم می فرماید :« ای همسران پیامبر ! شما مثل یکی از زنان معمولی نمی باشید اگر تقوا پیشه کنید . بنابراین به گونه ای هوس انگیز سخن نگویید که بیمار دلان در شما طمع کنند . بلکه سخن شایسته بگویید و در خانه های خود بمانید و همچون جاهلیت نخستین در میان مردم ظاهر نشوید »(احزاب /32و33)
11- لباس خارج از منزل
زن باید در خارج از خانه با لباس های مناسب ظاهر شود و از لباس های با رنگ و یا دوخت نامناسب استفاده نکند تا باعث جلب نظر نامحرمان شود . و هنگام خروج از خانه از شلوار استفاده نماید تا او را بهتر حفظ کند و شلوار آن هم تحریک کننده نباشد . و از پوشیدن جوراب نازک و رنگی که موجب فساد و جلب نظر نامحرمان می شود حتما پرهیز نماید . تا در صورت بروز مشکل ، مثل زمین خوردن و تصادف ... بدنش نمایان نشود .
12- کفش زنان
کفش زن مسلمان باید به گونه ای باشد که هنگام راه رفتن سر و صدا نداشته تا موجب تحریک افراد شود .
 خانم ها باید از کفش های پاشنه بلند غیر متعارف و کفش هایی که به صورتی ساخته شده اند که موجب صدا می شود ، استفاده نکنند تا موجب جلب نظر بیگانگان شود .
در صدر اسلام ، زنان عرب خلخال به پای خود می بستند و در موقع راه رفتن سر و صدا بلند می شد . ونظر نامحرمان را به سوی خود جلب می کرد . خداوند سبحان آنها را نهی کرده و فرموده :« هنگام راه رفتن پاهای خود را به زمین نزنند تا زینت پنهانشان دانسته شود و صدای خلخالی که بر پا دارند به گوش رسد » ( نو / 31)
13- کیفیت راه رفتن در کوچه و خیابان
زن مسلمان باید حتی الامکان از رفتن به بیرون خانه اجتناب کند . و اگر مجبور است برای رفتن به محل کار ، از مکان های شلوغ و پر رفت و آمد دوری نماید و سعی کند از مسیری که رفت و آمد کمتر است برود .
و در موقع راه رفتن از گوشه کوچه یا پیاده رو حرکت کند . به طوری که امام صادق ع به نقل از رسول اکرم ص فرمود :« زنان از وسط خیابان عبورنکنند بلکه از کنار دیوار و یا از کنار مسیر حرکت کنند »
۱۴- پرهیز از نگاه بد به نامحرم
زن مسلمان باید مواظب نگاههای خود باشد . واز نگاه گناه آلود به دیگران اجتناب کند . تا دامان خود را حفظ نماید .
خداوند تبارک و تعالی می فرماید :« ای رسول ! به زنان با ایمان بگو چشم های خود را فرو گیرند و از نگاه کردن به مردان نامحرم خودداری کنند و دامان خود را حفظ نمایند » ( نور/۳۱)
همان طوری که یک مرد مسلمان باید چشمان خود را کنترل کند ، بر زن مسلمان هم لازم است مواظب چشم خود باشد . تا نگاهی که همراه با گناه است به مرد نامحرمی نکند .
رسول خدا ص فرمودند :« خشم خداوند سبحان نسبت به آن زن شوهر داری که دیده اش را به غیر همسرش یا نامحرمی بدوزد ، شدید می شود . چرا که اگر چنین کند ، خداوند تمام عملی را که انجام داده است بی نتیجه خواهد گذاشت . اگر بیگانه ای را به بستر شوهرش راه دهد ، بر خداوند حق است که او را بعد از این که در قبرش دچار عذاب کرد با آتش بسوزاند »
۱۵- منع سلام کردن به مردان
اسلام عزیز زنان را از سلام کردن به مردان نامحرم منع کرده است و مردان را توصیه می کنند در سلام کردن به زنان پیشی بگیرند . و آن به خاطر این است که مبادا صدای زن جوان باعث تحریک نامحرم شود . ما انسان ها ضعیف النفس هستیم و شیطان بر بسیاری از ما تسلط دارد و چه بسا افرادی که در اثر صحبت کردن با زنان نامحرم ، به گناه آلوده شدند .
امام صادق ع می فرمایند :« رسول خدا ص بر زنان سلام می کرد و آنها جواب سلام رسول خدا ص را میدادند و امیر المونین ع بر زنان سلام میکرد ، ولی از این که بر زنان جوان سلام کند ، اکراه داشتند و می فرمودند : میترسم صدای او مرا به شگفت در آورد ، در نتیجه گناه آن بیشتر از ثواب سلام کردن آن باشد »
۱۶- پرهیز از شوخی با نامحرم

محمد, [۱۹.۰۹.۱۵ ۱۱:۳۳]
زن مسلمان باید از شوخی با نامحرم جدا پرهیز نماید . چون شوخی با نامحرم زمینه وسوسه های شیطانی را در پی خواهد داشت و بعد از آن مرتکب کار حرام می شوند .
رسول خدا ص فرمودند :« هر کس بازنی نامحرم شوخی و مزاح و عشقبازی کند ، به ظاهر هر کلمه ای که با او در دنیا گفتگو کرده ، هزار سال در آتش دوزخ او را زندانی میکنند . و آن زن اگر با رضایت ، خود را در اختیار مرد قرار دهد و مرد او را در آغوش گیرد یا ببوسد و یا با او نزدیکی کند ، و یا این که شوخی کند و منجر به عمل خلاف شود . این زن هم مثل مرد گناهکار است و عذابش مثل او می باشد ، ولی اگر زن راضی نبود و مرد به زور مرتکب این عمل شنیع شد ، گناه هر دو بر مرد می باشد . »
۱۷- پرهیز از دست دادن به نامحرم
دست دادن به زن نامحرم بر طبق شرع اسلام حرام است . بعضی از زنان در جامعه با مطرح کردن این که این آقا ، مثل برادرم است . این عمل خلاف شرع و شیطانی خود را توجیه می کنند .
در جامعه اسلامی مسائل مربوط به محرم و نامحرم باید کاملا رعایت شود . وقتی که حضرت یوسف ع در روبرو با زن می گوید :« خدایا زندان را من بیشتر دوست دارم از این که با این زن روبرو شوم »
وقتی که رسول خدا ص می فرماید :« وقتی زن در جایی نشست و بعد بلند شد ، در آن مکانی که زن نشسته بود ، ننشینید تا جای آن سرد گردد »
چطور و با چه توجیهی حرف های شیطان را قبول می کنند ولی از دستورات الهی امتناع می ورزند و هنگام دیدن زن نامحرم ، دست می دهند حتی بعضا مصافحه می نمایند .
توجه توجه:
خواهر زن ، نامحرم است و دست دادن وشوخی های رکیک و مصافحه کردن حرام است . و تمامی دستوراتی که در اسلام برای نامحرم وارد شده است برای خواهر زن وارد است . حتی شدیدتر .
رسول اکرم ص میفرمایند :« هر کس به زن نامحرمی دست دهد ، روز قیامت با دست غُل شده به گردن محشور شود ، سپس امر می شود تا او را به آتش ببرند »
و نیز حضرت علی ع فرمودند :« زکات زیبایی را ، پاکدامنی و عفت زنان دانسته است »
و نیز حضرت علی ع :« زکاتش به پاکدامنی و عفت است . یک زن و مرد مسلمان باید بداند که زیبایی و تمام اعضای بدن ما مثل چشم ، گوش ، قلب و ... از الطاف خدای بزرگ است که به رسم امانت در اختیار بندگانش قرار داده است . و رسم امانتداری در این است که به امانت خیانت نکنیم . و شکر در برابر نعمت زیبایی به این است که انسان ، عفت و پاکدامنی را پیشه خود سازد .»
۱۸- نهی زنان از کاکل گذاشتن
شریعت مقدس اسلام بد حجابی را مورد مذمت قرار داده و گناه کبیره می داند و یکی از مصادیق بارز بد حجابی کاکل ( موی جلوی سر را بیرون انداختن ) و موها را برجسته درست کردن می باشد .
حضرت علی ع نهی کردند ، «از این که کسی تمام موی سر کودکش را بزند . در حالی که قسمتی از آن را باقی بگذارد . و یا این که زن موهایش را به شکل برجسته ( شکل کوهان شتر ) درست کند »
و نیز نهی فرمودند :« از این که زنان کاکل بگذارند و زن دست و کف را به گونه ای رنگ و حنا نکند که حالت نقش و نگار داشته باشد و جلب نظر کند »نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

        السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلامنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 25 شهریور 1394
            السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

سلام

من می خواهم در آینده شهید بشوم …
معلم پرید وسط حرف علی و گفت : ببین علی جان موضوع انشا این بود که در آینده می خواهین چکاره بشین ، باید در مورد یه شغل یا کار توضیح می دادی !!! مثلا پدر خودت چه کاره است ؟
آقا اجازه … شهیدشده …


ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصارالرسول لشکر27 محمدرسول الله نبش قطعه 40 گلزارشهدای بهشت زهرا (س)  این پنجشنبه 26/6/1394 با یاد شهدا    ازساعت 9 صبح لغایت اقامه نمازمغرب همراه با ویزیت پزشک صلواتی با دارو   ارایشگاه صلواتی -مشاور حقوقی صلواتی -مشاور روانشناسی صلواتی   پذیرایی با شربت و چای و...درخدمت زائرین گلزار شهدا  هستیم. با صلوات


                       سامانه پیامک     30002121465122           

                           ایمیل       g.ansare27@gmail.comنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آبروی زمین و آسمان ها را در سپیدی پیراهن بخت، ملائک به حجله می برند؛ امروز، دو دریای بی کران به هم می پیوندند و در این وصل بی مانند، همه اقیانوس های عالم، انگشت به دهان اند...  خداوند از ازل، آغوش مهر این دو عصمت بی پایان را برای یکدیگر خلق کرد و دامان پرستاره شان را به امید هم آفرید. امروز، مقدر سال ها پیش رقم خورده هستی اتفاق می افتد و خشنودی خداوند را کروبیان پای کوب خواهند دید... این دو گیاه مهر، در سایه سار درخت رسالت، عشق و ادب و توحید را تلمّذ کردند و هر دو، دست در دست هم نهادند تاسلاله رسول، بی ادامه نماند. هم نفس «هل اتی» عفّت بی پایان روزگار؛ ام ابیها! امروز که تو همسر صاحب ذوالفقار می شوی و عروس خانه ابوتراب، امروز که از آغوش پیامبر به خانه امام می روی، همه زنان عالم به "توی" پاکدامن سعادت پیشه رشک می برند. امروز که علی کلید خانه اش را در دستان تو می گذارد و تو، همه نه سالگی رنج کشیده ات را به او تکیه می دهی، امروز که نامت را کنار نام مرتضی، در آسمان بر تخت می نشانند، چادر سفیدبخت تازه عروست را بر سر همه عالم بکش تا رایحه وصال تو با آفتاب، کائنات را خجسته کند. خوشا به حال "کوثر"ی که هم نفس "هل اتی" می شود! خوشا به حال حیدری که دستان محبوبه حق را در دست خویش می گیرد! خوشا به حال "شجره طیبه" ای که از این وصل معصوم، سر بر می آورد و تا ثریا قد می کشد.

 

سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) مبارک باد
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

        السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلامنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

       السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

۶۰ روش بـرای اینـکه شوهـرتان را قدرتمنـد سازیـد!


۱. اجازه دهید متوجه شود چقدر وجودش برای شما اهمیت دارد.
۲. حتی اگر با شما مخالفت می کند، باز هم به صحبت های او گوش دهید.
۳. از او تقاضای کمک کنید.
۴. به او بگویید که او را دوست دارید و به وجودش افتخار می کنید.
۵. بگذارید برای خود سرگرمی داشته باشد.
۶. به او اعتماد داشته باشید.
۷. وقتی با هم بیرون می روید، درباره مشکلات صحبت نکنید.
۸. بر روی اعمال خوب او متمرکز شوید.
۹. به علایق او احترام بگذارید.
۱۰. وقتی به منزل برمی گردد، خوشحال باشید.
۱۱. اجازه دهید نیم ساعت بعد از کار استراحت کند.

۱۲. به هیچ یک از اعضای خانواده اجازه ندهید به او بی احترامی کند.
۱۳. در مقابل کسی که به او بی احترامی می کند بایستید.

۱۴. از تلاشی که برای زندگی تان می کند قدردانی کنید.
۱۵. در کارهای تان با او مشورت کنید.

۱۶. برای رسیدن به اهدافتان با هم برنامه ریزی کنید.
۱۷. بیش از اندازه کار نکنید، برای او نیز وقت بگذارید.

۱۸. اگر مرتکب اشتباهی شد، او را ببخشید.

۱۹. طوری رفتار کنید که به او نیاز دارید.

۲۰. تمام اوقات فراغت او را با کارهای منزل پر نکنید.

۲۱. مغرور نباشید و اشتباهات تان را بپذیرید.

۲۲. وقتی دچار استرس است او را آرام کنید.

۲۳. اگر مشغول صحبت با شماست، گوش کنید و با طرح چند سوال به او نشان دهید که کاملا به او توجه دارید.

۲۴. به خاطر زحمتی که می کشد از او سپاسگزاری کنید.

۲۵. به دلیل هر آنچه که هست به او افتخار کنید.

۲۶. حرف های تان را با عشق بیان کنید.

۲۷. وقتی با او هستید پرانرژی باشید.

۲۸. از او انتظار نداشته باشید تمام وقتش را برای انجام کارهای شما صرف کند.

۲۹. از اینکه فرد خوبی است ابراز خشنودی کنید.

۳۰. حتی در غیاب او، جلوی دیگران از او به خوبی یاد کنید.

۳۱. احساسات تان را با او در میان بگذارید ولی آن را به طور خلاصه بیان کنید.

۳۲. حداقل سه مورد از کارهای خوبش را به او گوشزد کنید.

۳۳. در مقابل دیگران به او افتخار کنید.

۳۴. صبح ها با او بیدار شوید حتی اگر مجبور نباشید زود بیدار شوید.

۳۵. در مواقع سختی پشتیبان او باشید.

۳۶. او را در هر شرایطی بپذیرید و هرگز از خود نرانید.

۳۷. وقتی عصبانی است به او گیر ندهید.

۳۸. به او کمک کنید به اهدافش برسد.

۳۹. به او کمک کنید عادات بدش را ترک کند.

۴۰. دیگران را با او مقایسه نکنید.

۴۱. از کارهایی که در منزل انجام می دهد، تشکر کنید.

۴۲. پیش از تصمیم گیری های مهم با او مشورت کنید.

۴۳. توانایی های او را دست کم نگیرید.

۴۴. حرفتان را مستقیم بزنید و از حاشیه رفتن بپرهیزید.

۴۵. حتی اگر از هم فاصله دارید، توجه تان را به او نشان دهید.

۴۶. با او دعوا و مشاجره نکنید.

۴۷. با او مودب و مهربان رفتار کنید.

۴۸. برای هر موضوعی او را سرزنش نکنید.

۴۹. وقتی کار اشتباهی می کند، به او نگویید: به تو گفتم اینطوری می شود!

۵۰. بر سر پول با او دعوا نکنید، او خود نسبت به این موضوع احساس مسئولیت می کند.

۵۱. با او به پیاده روی بروید.

۵۲. خوبی های او را بزرگ و بدی هایش را کوچک جلوه دهید.

۵۳. از او انتظار نداشته باشید بتواند فکر شما را بخواند، او این توانایی را ندارد.

۵۴. اگر می خواهید وسایل یا کاغذهایش را دور بیندازید، ابتدا از او بپرسید.

۵۵. به تناسب اندامتان اهمیت دهید.

۵۶. ظاهرتان را برای او بیارایید.

۵۷. اگر از دست او عصبانی هستید، با او قهر نکنید.

۵۸. بهترین دوست او باشید.

۵۹. تنها به خاطر وجود خودش به او عشق بورزید.

۶۰. با احترام با او رفتار کنید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

         السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلامنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 18 شهریور 1394

            السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

سلام

هم قد گلوله توپ بود
گفتن : چه جوری اومدی اینجا ؟
گفت : با التماس !
گفتن : چه جوری گلوله رو بلند میکنی میاری ؟
گفت : با التماس !
به شوخی گفتن میدونی آدم چه جوری شهید میشه ؟
لبخندی زد و گفت : با التماس !
وقتی تکه های بدنشو جمع میکردن ، فهمیدم چقدر التماس کرده
!!!

ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصارالرسول لشکر27 محمدرسول الله نبش قطعه 40 گلزارشهدای بهشت زهرا (س)  این پنجشنبه 19/6/1394 به یاد شهدایی که به شهادت لبخند زدند و دوستان رزمنده تکه های بدنشون را جمع کردند   ازساعت 10 صبح لغایت اقامه نمازمغرب همراه با ویزیت پزشک صلواتی با دارو   ارایشگاه صلواتی   پذیرایی با شربت و چای و...درخدمت زائرین گلزار شهدا  هستیم. با صلوات


                       سامانه پیامک     30002121465122           

                           ایمیل             g.ansare27@gmail.com     نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

             السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

     السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلام

 عباسعلی فتاحی بچه دولت آباد اصفهان بود.سال شصت به شش زبان زنده ی دنیا تسلط داشت. تک فرزند خانواده هم بود.زمان جنگ اومد و گفت: مامان میخوام برم جبهه. مادر گفت: عباسم! تو عصای دستمی، کجا میخوای بری؟ عباسعلی گفت: امام گفته. مادرش گفت: اگه امام گفته برو عزیزم...
عباس اومد جبهه. خیلی ها می شناختنش. گفتند بذاریدش پرسنلی یا جای بی خطر تا اتفاقی براش نیفته. اما خودش گفت: اسم منو بنویس میخوام برم گردان تخریب. فکر کردند نمی دونه تخریب کجاست. گفتند:آقای عباسعلی فتاحی! تخریب حساس ترین جای جبهه است و کوچکترین اشتباه ، بزرگترین اشتباهه....
بالاخره عباسعلی با اصرار رفت تخریب و مدتها توی اونجا موند. یه روز شهیدخرازی گفت:چند نفر میخوام که برن پل چهل دهنه روی رودخونه دوویرج رو منفجر کنن. پل کیلومترها پشت سر عراقیها بود...
پنج نفر داوطلب شدند که اولینشون عباسعلی بود.قبل از رفتن حاج حسین خرازی خواستشون و گفت: " به هیچوقت با عراقیها درگیر نمیشید. فقط پل رو منفجر کنید و برگردید. اگر هم عراقیها فهمیدند و درگیر شدید حق اسیر شدن ندارین که عملیات لو بره... و تخریبچی ها رفتند...
یه مدت بعد خبر رسید تخریبچی ها برگشتند و پل هم منفجر نشده ، یکی شونم برنگشته... اونایی که برگشته بودند گفتند: نزدیک پل بودیم که عراقیها فهمیدن و درگیر شدیم. تیر خورد به پای عباسعلی و اسیر شد...
زمزمه لغو عملیات مطرح شد. گفتند ممکنه عباسعلی توی شکنجه ها لو بده. پسر عموی عباسعلی اومد و گفت: حسین! عباسعلی سنش کمه اما خیلی مرده ، سرش بره زبونش باز نمیشه. برید عملیات کنید...
عملیات فتح المبین انجام شد و پیروز شدیم. رسیدیم رودخانه دوویرج و زیر پل یه جنازه دیدیم که نه پلاک داشت و نه کارت شناسایی. سر هم نداشت. پسر عموی عباسعلی اومد و گفت: این عباسعلیه. گفتم سرش بره زبونش باز نمیشه... اسرای عراقی میگفتند: روی پل هر چه عباسعلی رو شکنجه کردند چیزی نگفته. اونا هم زنده زنده سرش رو بریدند....
جنازه اش رو آوردند اصفهان تحویل مادرش بدهند. گفتند به مادرش نگید سر نداره. وقت تشییع مادر گفت:صبر کنین این بچه یکی یه دونه من بوده ، تا نبینمش نمیذارم دفنش کنین. گفتن مادر بیخیال. نمیشه... مادر گفت: بخدا قسم نمیذارم. گفتند: باشه!ولی فقط تا سینه اش رو می تونین ببینین. یهو مادر گفت: نکنه میخواین بگین عباسم سر نداره؟ گفتند:مادر! عراقیها سر عباست رو بریدند. مادر گفت: پس میخوام عباسمو ببینم...
مادر اومد و کفن رو باز کرد. شروع کرد جای جای بدن عباس رو بوسیدن تا رسید به گردن. پنبه هایی که گذاشته بودن روی گلو رو کنار زد و خم شد رگهای عباس رو بوسید. و مادر شهید عباسعلی فتاحی بعد از اون بوسه دیگه حرف نزد...
راوی: سردار احمدیان از مسئولین تفحصنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

      السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلامنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
     السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلام نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 11 شهریور 1394
      السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلام 

سلام

 به مادرش قول داده بود بر می گردد …
چشم مادر که به استخوان های بی جمجمه افتاد لبخند تلخی زد و گفت :
بچه م سرش می رفت ولی قولش نمی رفت …


ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصارالرسول لشکر27 محمدرسول الله  پنجشنبه 12/6/1394 ازساعت 10صبح لغایت اقامه نمازمغرب همراه با ویزیت پزشک صلواتی با دارو   ارایشگاه صلواتی   پذیرایی با شربت و چای و...درخدمت زائرین گلزار شهدا در بهشت زهرای تهران نبش قطعه 40 هستیم .

                     سامانه پیامک     30002121465122

                      ایمیل         g.ansare27@gmail.comنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

    السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلا منوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

      السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلا م

دلاور مردان گردان انصارالرسول لشکر 27 محمدرسول الله (ص)نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

     السلام علیک یا ابا عبدالله الحسینعلیه السلا  م

عملیات کربلای یک برای آزادسازی شهر مهران در منطقة عمومی قلاویزان در جریان بود. گردان انصار در گرمای فوق‌العاده زیاد ظهر تیرماه به خط دشمن زد. گرما شدید بود؛ ولی به یاری خدا توانستیم ضربات سنگینی به دشمن وارد آوریم. آن روز با محمدجواد تاجیک   که از بچه‌های قدیمی گردان و اهل ورامین بود، در یکی کانال‌های روی قلاویزان به سمت دشمن حرکت می‌کردیم و قصدمان رساندن مهمّات به بچه‌هایی بود که جلوتر از ما می‌جنگیدند. از پیچ کانال که عبور کردیم، دیدم از سنگری که جلوتر از ماست، صدای شادی بچه‌ها می‌آید. 40 تا 50 متر که جلوتر رفتیم، من به جواد گفتم:  انگار صدای بچه‌های خودی است!
در همین موقع، کسی گفت:  بیایید این‌جا.‌ ما این‌جا هستیم.
ما به طرف صدا رفتیم؛ امّا ناگهان من متوجه شدم افرادی که آن‌جا هستند، لباس پلنگی به تن دارند و خودی نیستند. فهمیدم منافقینی هستند که در خدمت عراقی‌ها هستند. ولی تا آمدیم به‌خود بجنبیم، آن‌ها گلولة آرپی‌جی‌ای به‌طرف ما شلیک کردند که از کنار من گذشت و به سرِ جواد اصابت کرد. جواد به زمین افتاد و لحظاتی بعد به شهادت رسید. من به سرعت برگشتم و ماجرا را به بچه‌ها گفتم. فردای آن‌ روز به کمک آتش پشتیبانی بچه‌ها توانستم جنازة مطهر شهید عالی‌مقام محمدجواد تاجیک را به عقب انتقال دهم. البته در روزهای بعد، همة آن مناطق از لوث وجود اجنبی آزاد شد.

 منبع:   ما ان جابودیم

کتاب خاطرات رزمندگان گردان انصارالرسول لشکر27نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

              السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا علیه السلام

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 4 شهریور 1394

              السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا علیه السلام

با سلام صلوات ولادت امام  مهربانی ها امام هشتم ضامن اهو علی ابن موسی الرضا را به همه محبان اهل البیت تبریک و تهنیت عرض میکنیم این پنجشنبه5/6/1394  از ساعت 9صبح به یاد شهدا در خدمت زائرین گلزار شهدا هستیم.

 

                          سامانه پیامک     30002121465122           

                           ایمیل         g.ansare27@gmail.comنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی