ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصار الرسول بهشت زهرای تهران گلزار شهدا میدان یادمان شهیدان لشکر27 محمدرسول الله قطعه 40
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام
درباره وبلاگ


"بسم رب الشهداء والصدیقین"
گلزار شهدا مامن و ملجاء مادرانی غریب است که سالها با اشک دیده غبار از سنگ مزار فرزندانشان شسته اند و پناهگاه پدرانی است که همراه با سنگ مزار عزیزانشان، قامتشان نیز شکست... در این وبلاگ قصد داریم شرحی بر عملکرد رزمندگان گردان انصار الرسول از لشگر بیست و هفت محمد رسول الله "صلوات الله علیه" درایستگاه صلواتی واقع در گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها- قطعه 40 داشته باشیم.
این عاشقان جان سوخته و جامانده همچنان به عشق دوستان شهیدشان در فضایی صمیمی خدمات خوب و ارزنده ای به زائرین گلزار شهدا ارائه می دهند...

مدیر وبلاگ : گردان انصار الرسول


این عیـد بـه نور فاطمیه زیباست
روزیـه تمام سال من با زهراسـت
بـا بـردن نـام فاطمـه فـهمیــدم
سالی که نکوست از بهارش پیداست

عید نوروز به تمامی شما عزیزان و خانواده محترمتان مبارک باد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

     السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام 

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

        السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام 

تنگه عین خوش توسط تیپ 14 امام حسین (ع) با فرماندهی حسین خرازی مسدود شد.
توپخانه دشمن در منطقه علی گره زد با عملیات نفوذی، یك گردان از تیپ 27 حضرت رسول (ص) به فرماندهی محسن وزوایی را منهدم كرد. در مرحله دوم تنگه رقابیه مسدود شد؛ یگان های خودی با استفاده از كانالی كه در زمین های رملی احداث شده بود، تنگه رقابیه را دور زدند و دشمن را از پشت محاصره كردند. دشمن كه از همان مرحله اول موقعیت خود را در خطر دیده بود، برای خروج از محاصره، فشار شدیدی وارد می آورد تا تنگه عین خوش را باز كند، اما با رشادت نیروهای تیپ 14 امام حسین (ع) موفق نمی شود. در مرحله سوم، پیشروی به مقر فرماندهی دشمن آغاز شد و لشکر  27 حضرت رسول (ص) به فرماندهی حاج احمد متوسلیان، سایت 4 و 5 را كه محل استقرار فرماندهی لشكر یك مكانیزه دشمن بعثی بود، به اشغال در آورد. در مرحله چهارم، با پاك سازی منطقه آزاد شده و تعقیب دشمن، ارتفاعات منطقه عملیاتی به تصرف درآمد و دشمن به غرب رودخانه رویرج عقب رانده شد. بدین ترتیب همه اهداف تامین گردید و لشكر ده زرهی و یك مكانیزه عراق نیز آسیب جدی دیدند.
منطقه : جبهه جنوبی – شوش و دزفول
رمز : یا زهرا (سلام الله علیها)
تاریخ : 2/1/61 تا 10/1/61
هدف: آزاد سازی منطقه غرب دزفول و جاده دزفول – دهلران و تامین اندیمشك، شوش ، دزفول و جاده اندیمشك – اهواز
وسعت منطقه آزاد شده : 2400 كیلومتر مربع
عملیات فتح المبین 2 فروردین 1361
اِنّا فَتَحنا لَكَ فَتحَاً مُبیناً.
طرح ریزی عملیات افتخارآفرین فتح المبین از اواسط آبان سال 1360 آغاز شد و پس از تلاش های مستمر و خستگی ناپذیر و انجام مشورت ها و هماهنگی های گسترده میان فرماندهان نظامی، در ساعت سی دقیقه بامداد 2فروردین ماه،1361  فرمان حمله با رمز بسم الله الرحمن الرحیم، بسم الله القاصم الجبارین و یا زهرا... صادر شد.
رزمندگان دلاور اسلام با دریافت پیام، عملیات حماسی و تاریخی فتح المبین را در شمال خوزستان آغاز كردند و از جنوب و شمال غربی شوش و غرب دزفول در چند محور با ارتش عراق درگیر شدند. در ساعت 2 بامداد اولین خاكریزهای دشمن به دست نیروهای ایرانی سقوط كرد.
در این مرحله عملیات، رزمندگان اسلام موفق شدند ضمن زخمی و به هلاكت رساندن 000، 10 نفر از سربازان دشمن تعداد 200، 2 نفر از آنان را به اسارت خویش در آورند و 7 فروند هواپیمای دشمن را سرنگون و تعداد 60 دستگاه تانك عراقی را منهدم و منطقه ای به وسعت 650 كیلومتر مربع در محورهای عملیاتی شوش و دزفول را از وجود دشمن پاك كنند.روز سه شنبه سوم فروردین تعداد اسرای تخلیه شده به مرز 5000 نفر رسید و رزمندگان ایرانی به كلیه اهداف خود دست یافتند و منتظر مرحله ی بعدی عملیات شدند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
     السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام 

یا سلام و احترام به اطلاع دوستان وزائرین گلزار شهدا میزساند ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصارالرسول (صلوات الله علیه) پنجشنبه 28/12/1393 از ساعت 8 صبح به یاد شهدای عملیات حماسی و افتخار افرین فتح المبین که در دوم فروردین 1360 انجام شد در خدمت زائرین گلزارشهدا هستیم .

                      شهدا را یاد کنید با ذکر صلوات

                     سامانه پییامک     30002121465122

                      ایمیل             ansare27@gmail.comنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

                     رسول اكرم صلى الله علیه و آله :

الدّعاء مفتاح الرّحمة و الوضوء مفتاح الصّلاة و الصّلاة مفتاح الجنّة

  دعا كلید رحمت و وضو كلید نماز و نماز کلید بهشت است.


                                          نهج الفصاحه ص 485 ، ح1588                                                         نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

       السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلامنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

       السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

یک ماه پس از عملیات غرورآفرین خیبر، مسئولین لشکر 27، از بین بچه‌های قدیمی بسیجی و پاسدار و با هدف تقویت کادر فرماندهی گردان‌ها، گردانی آموزشی به‌ نام الحدید را سر و سامان دادند و برای طی دورة آموزشی به پادگان ابوذر در سرپل ‌ذهاب اعزام کردند، پس از سه ماه، دوره به اتمام رسید و بچه‌ها ضمن بازگشت به دوکوهه، در گردان‌های لشکر سازمان‌دهی شدند. عده‌ای به گردان مالک، عده‌ای به مقداد، عده‌ای به کمیل و عمار و... و عده‌ای هم به گردان انصارالرسول (ص) رفتند. ما هم به گردان انصار آمدیم و همراه برادران محسن تقوی‌پور، سیداحمد اسلامی، امیر حلاجی، خسرو صمد مالمیر، اسماعیل کاشانی، مرتضی نصراللهی و حسن خدامرادی، کادر گروهان هجرت از گردان انصار‌الرسول (ص) را تشکیل دادیم. مدت‌ها در پادگان دوکوهه و اردوگاه دز بودیم. تا این‌که طبق معمول همه‌ساله که عملیاتی در فصل زمستان در جنوب، طراحی و اجرا می‌شد، به زمان آغاز عملیات بزرگ بدر نزدیک شدیم، و گردان انصار به اردوگاه جفیر اعزام شد. برادران اسماعیل کاشانی، خسرو صمد مالمیر و امیر حلاجی، مسئولین سه دستة گروهان بودند. از مهربانی، لطافت طبع و خوبی‌های این سه نفر هر چه بگوییم، باز هم حق مطلب ادا نخواهد شد.‌ این‌ها بسیار پرتوان، پرتلاش و باانگیزه بودند. هر سه اهل مستحبّات و ادای دقیق و ب‌موقع واجبات و از طرفی بسیار شوخ‌طبع و دارای استعدادهایی خاص بودند. یادشان خیر! اسماعیل در نشانه‌گیری بسیار توانمند بود. برخی اوقات، از فاصلة چند متری، قند را به داخل استکان چای فردی که در حال نوشیدن بود، می‌انداخت که همه تعجب می‌کردند. امیر حلاجی در آرایشگری و اصلاح سر تبحّر داشت و بچه‌های گروهان را از نشستن در صف سلمانی دوکوهه و اردوگاه خلاص کرده بود. خسرو، بنّای قابلی بود و همراه امیر و اسماعیل در ساخت و بنای اولین حمّام عمومی در دوکوهه نقش بسزایی داشت. این‌ها، افراد فوق‌العاده‌ای بودند. انرژی فراوانی داشتند. هیچ‌گاه کسی را ناراحت نمی‌کردند. یادم هست که به اتفاق عده‌ای از بچه‌ها، قبری را پشت چادرهای اردوگاه کنده بودند و تا شب عملیات، هر شب هر یک‌شان چند لحظه به داخل آن می‌رفتند و گریه و زاری می‌کردند. آن‌ها دائماً از خدا طلب آمرزش و شهادت می‌کردند.
به هر حال، شب عملیات فرا رسید و ما در شرق رودخانة دجله به خط دشمن زدیم. عملیات بسیار خوبی بود. پیشروی زیادی کردیم و نیروهای بسیاری از دشمن را به درک فرستادیم؛ امّا صبح روز بعد، عراق با استعداد لشکرها و تیپ‌های زرهی زیادی، پاتک بسیار سنگینی کرد. ما با وجود مقاومت زیاد بچه‌ها، تا نزدیک غروب هم در مواضع خود ماندیم؛ امّا با شهادت مظلومانة عده‌ای از نیروهای گردان و نرسیدن بموقع نیروی کمکی و مهمّات، مجبور به ترک مواضع و عقب‌نشینی جزئی تا کنار هور شدیم. کاشانی در اواسط روز به سختی مجروح شد و امکان آوردن او به عقب نبود. خسرو صمد مالمیر و امیر حلاجی هم پس از مقاومت دلیرانه و هدایت نیروهای دسته، به ‌آرزوی دیرینة خود رسیدند و با سهم بزرگی که در عملیات و مقاومت بچه‌ها در مقابل تانک‌های دشمن داشتند، هر سه به شهادت رسیدند و پیکر نازنین‌شان در منطقه باقی ماند

منبع:    ما ان جابودیم

کتاب خاطرات رزمندگان گردان انصارالرسول لشکر27نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
     السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

     السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

با سلام و احترام  به استحضار دوستان و   زائرین گلزار شهدا میرساند ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصارالرسول جمعی لشکر 27 محمدرسول الله (صلوات الله علیه) پنجشنبه 21/12/1393  از ساعت  9 صبح به یاد  شهدای   عملیات غرور افرین بدر شهیدان حاج عباس کریمی - قلی اکبری - داود تهمتن و....  در خدمت زائرین گلزار شهدا هستیم  .

                           شهدا را یاد کنید با ذکر صلوات

                     سامانه پیامک     30002121465122

                      ایمیل             ansare27@gmail.comنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

امام علی (ع):اِنَّ اَفـْضـَلَ النّاسِ عِنْدَ اللّهِ مَنْ كانَ الْعَمَلُ بِالْحَقِّ اَحَبَّ اِلَیْهِ وَ اِنْ نَقَصَهُ وَ كَرَثَهُ مِنَ الْباطِلِ وَ اِنْ جَرَّ اِلَیْهِ فائِدَةً وَ زادَهُ


امام علی علیه السلام فرمود :بـى گـمـان ، در پـیـشـگـاه خـداونـد بـرتـریـن مـردم كـسـى بـاشـد كـه به اجراى حق بیشتر از بـاطـل دل بـسـپـارد، هـر چـنـد كـه اجـراى حـق بـراى او كـاسـتـى بـخـش و زیـان آور و باطل برایش فزاینده و سودآور باشد

  

                                                                               نهج البلاغه خ 125، ص 387
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

     السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین  علیه السلام

عملیات بزرگ بدر در ساعت 23 روز 20/12/1363 با اسم رمز مبارک یاالله، یاالله، یاالله و قاتلوهم حتی لاتکون فتنه، یا فاطمه الزهرا، یا فاطمه الزهرا، یا فاطمه الزهراسلام‌الله‌علیه آغاز گردید و در همان ساعات اولیه، تمامی خطوط و استحکامات دشمن به سرعت در هم کوبیده شد.
منطقه عملیات در غرب هورالهویزه واقع است که از شمال به ترابه و زجیه و از جنوب به القرنه و کانال سوئیب محدود می گردد. این منطقه دارای دو نوع طبیعت متفاوت است: یک خشکی در قسمت غربی که حداقل عرض آن 2 کیلومتر در زجیه و حداکثر عرض آن 8 تا 9 کیلومتر در عزیر و الهاله می باشد و 2 هور بزرگ (هورالهویزه در شرق و هورالحمار در غرب) این خشکی را احاطه نموده اند.
طول منطقه عملیات از ترابه تا الهویدی حدود 50 کیلومتر می باشد. زمین آن از جنس خاک رس نمکی و به حالت گرد است. در نزدیکی سیل بندهای هور نیز با نشست آب، منطقه حالت باتلاقی به خود می گیرد. هم چنین، منطقه مذکور توسط رودخانه دجله به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می شود که 4/3 خشکی منطقه در شرق رودخانه واقع است. جاده حساس و مهم بغداد – بصره نیز در غرب رودخانه واقع است.
وسعت کل منطقه عملیات اعم از خشکی و هور 1000 کیلومتر مربع می باشد که 250 کیلومتر مربع آن خشکی و مابقی آن هور می باشد، دراین منطقه یکی از بزرگ ترین ذخایر نفت عراق موجود می باشد که دولت عراق مشغول بررسی و نقشه برداری آن شده بود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

    السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه النوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

      السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

احمد افشاری  اهل اطراف اصفهان ولی ساکن تهران بود. شغلش سنگ‌تراشی بود و حدود 35 سال سن داشت. او متأهل و دارای 5 فرزند بود؛ ولی عشق به اسلام و دفاع از میهن اسلامی، او را به جبهه کشانده بود. او جوانی موقّر و متین بود. صدای بلندی از او به جز فریادهای لحظة شهادتش در گوشم نمانده است.
آبان‌ 65 بود و ما در خط پدافندی تپه‌های قلاویزان در اطراف مهران بودیم. 5 روز بود که گردان انصار این خط را تحویل گرفته بود و ما با تحمل سختی‌های موجود می‌بایست تا حدود 20 یا 30 روز در خط می‌ماندیم. آن‌روز قرار شد برای امنیت بیشتر، جلوی در سوله (سنگر) را ترمیم کنیم. بچه‌ها به نوبت کار می‌کردند. چند ساعتی مشغول کار بودیم و تقریباً کارمان به انتها رسیده بود. اکثر بچه‌ها داخل سوله بودند و من برای رفع خستگی استراحت می‌کردم که ناگهان صدای سوت خمپار‌ه‌ای، همه را به خود آورد. خمپاره درست در جلوی در سنگر منفجر شد و سنگر را به لرزه در آورد. دود و گردوخاک حاصل از انفجار، به داخل سنگر پاشید. چند لحظه بعد، صدای فریادهای «یا حسین» و «یا مهدی» در فضا طنین ‌انداخت. در بین گردوغبارها، چهرة دوست‌داشتنی ولی خون‌گرفتة احمد افشاری را ‌دیدم که فریاد «یا حسین» در گلو داشت. جلوتر رفتم. وای خدایا! احمد، یک پا و هر دو دستش را تقدیم اسلام کرده بود و با بدنی متلاشی، آقا و سرورش حسین (ع) را صدا می‌کرد. غیر از او، برادران افضلی، عبدی، اسکندری و خانی نیز مجروح شده بود. احمد افشاری پس از لحظاتی به شهادت رسید و سند مظلومیت یاران بسیجی امام را با خون پاک خویش امضا کرد.

     منبع:  ماآن جابودیم

کتاب خاطرات رزمندگان گردان انصارالرسول لشکر27

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

       السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین  علیه السلامنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
       السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام 

با سلام و احترام  به استحضار دوستان و   زائرین گلزار شهدا میرساند ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصارالرسول جمعی لشکر 27 محمدرسول الله (صلوات الله علیه) پنجشنبه 14/12/1393  از ساعت  10 صبح به یاد  شهدای  مهندسی رزمی سنگر سازان بی سنگر- لودر چی ها بلدوزر چی ها شهید محمد عبادیان - شهید سیدمحمد حسینی -شهید فیض الله اینانلو -شهیدمحمدرضا بقایی -شهید جواد بدرود -شهیدحسین باقری -شهید محمد پیری -شهید کاظم خالق یار - شهید حمید ابوالقاسمی -شهید صبوری و .....  در خدمت زائرین گلزار شهدا هستیم  .لازم به ذکر است  انتخاب واژه «سنگرسازان بی سنگر» بیانگر عمق فداکاری و اخلاق جوانان مهندسی رزمی  بود که زیرباران گلوله و دید مستقیم دشمن، به احداث خاکریز، پل، سنگر و استحکامات می پرداختند. عبور رزمندگان اسلام از رودخانه ی مرزی اروند و غافل گیری نیروهای ارتش صدام در عملیات والفجر هشت از شاخص ترین عملیات مهندسی رزمی و جهاد سازندگی محسوب می شود.

                            شهدا را یاد کنید با ذکر صلوات

                     سامانه پییامک     30002121465122

                      ایمیل             ansare27@gmail.comنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


مهربانترین مادر دنیا

نخستین ستاره ای بودی که در عرش به خورشید نبوت رسیدی؛ ستاره ای نیلی به رنگ جراحت آسمان و زخم زمان. ای ام ابیها! ای مهربان ترین مادر، حبیبه  حق و شفیعه حشر، پدر و مادرم فدای دست های مهربانت باد. تو محور آسمان ایثاری و اولین علت خلقت. ای مادر رسالت و همتای ولایت؛ به روزهایی می اندیشیم که پس از واقعه عظیم غدیر، همراه با حسنین به خانه های اهل مدینه می رفتی و با بیان وحیانی خویش حجت الهی را بر غافلان، تمام می کردی و بدین سان از آغاز، حمایت از ولایت، سرلوحه خصایل آسمانی ات بود.

 غبار غم از سیمای زیبای علی می زدودی و بر زخم های فزون از ستاره پیکرش که نشان از رزم با باطل داشت، مرهم می نهادی. فتوحات مولا، رهین مهربانی توست. هنوز خطابه های رسایت سراج راه مجاهدان است و بر آفاق تاریخ می تابد.  تلألؤ ذوالفقارعلی، وامدار عزم و عزت تو بود. آنگاه که بر بی بصیرتان و دنیا پرستان غضب می کردی، غضبناکی آفریدگار قادر، آشکار می شد. رضای تو رضای حق بود و با خرسندی ات، تمامت اهل عرش و ساکنان قدس، قرین شعف می شدند. یا زهرا (س) در ایام شهادتت دلهایمان را به سوی بقیع پر داده ایم...

 فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت ریحانه النبی حضرت فاطمه زهرا(س) تسلیت باد

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

فاطمه علیها السلام :

ضمن وصیّتى به امام علىّ علیه السلام اظهار نمود: پس از آن كه مرا دفن كردى ، برایم قرآن را بسیار تلاوت نما، و برایم دعا كن ، چون كه میّت در چنان موقعیّتى بیش از هر چیز نیازمند به اُنس با زندگان مى باشد

                                            بحارالا نوار: ج 79، ص 27، ضمن ح 13نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

       السلام علیک ایتها الصدیقه الشهیده یا فاطمه الزهرا سلام الله علیها

فاطمة الزهراء(ع ): بانوى بانوان دو جهان ، عطاى خداوند سبحان ، كوثر پربهاى قرآن ، كفو و همتاى امیرمومنان (ع )، و یكى از علل آفرینش عالم امكان . فاطمة الزهراء(ع ): در آل كسا محور، عزیز قلب پیغمبر(ص )، شفیعه محشر، ولیة الله اطهر، و از یازده فرزند معصومش برتر...

در ایام سوگواری حضرت زهرا(س) ایستگاه صلواتی رزمندگان گردان انصار الرسول(ص) جمعی  لشگر 27 محمد رسول اله(ص) مراسمی با حضور پیشکسوتان و رزمندگان وجانبازان گردان انصارالرسول وجمعی از   خادمان شهداء برگزار نمود.

درآغاز مراسم زیارت عاشورا توسط مداح اهلبیت آقای حاج علی سردرودی قرائت گردید وبعد از آن  مداحی و  سینه زنی به مناسبت شهادت حضرت زهراء (س) توسط مداح آقای حاج  سید عباس     ادامه پیدا کرد.  برادر جانبازحاج علی عباسپوریک گزارش سالانه ازکارو فعالیتها و مراسم هایی که توسط ایستگاه  درسال 93 درگلزار شهدا برگزار شده بود را به جمع حاضر ارائه نمود.

حاج حسین  صمد پور با خاطره گویی  زیبای خود رزمندگان را به زمان جبهه ها برد تا بار دیگر یاد و   و خاطره 8 سال دفاع مقدس و دلاوریهای آن زنده شود.در پایان مراسم به تعدادی از رزمندگان و  خادمان شهدا به قید قرعه هدایایی اهداء گردید.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

      السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

       السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام 

صبح عملیات پیروزمند بدر بود و ما در منطقة غرب جزیرة مجنون و شرق رودخانة دجله مستقر بودیم. با روشن شدن هوا، همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، تحرکات دشمن برای انجام پاتک بر روی مواضع تسخیرشده شروع شد. تانک‌های دشمن آرام آرام خودشان را به خاکریز جلویی ما رسانده بودند و مرتباً آتش می‌کردند. به سمت محل استقرار گردان رفتم. جعفر محتشم ـ فرمانده گردان انصار ـ ایستاده بود. درگیری شدید شده و ما با اندک گلوله‌هایمان به جنگ نابرابر با تانک‌های دشمن رفته بودیم. در همان حال که با محتشم صحبت می‌کردم، دیدم قلی اکبری (عکس شمارة 32) با یک موتور تریل به سمت ما می‌آید. او که مجروح بود، نتوانسته بود در عقبه طاقت بیاورد و آمده بود تا از وضعیت منطقه و موقعیت گردان مطلع شود. لبخند ملیحی بر چهره داشت و هر لحظه نزدیک و نزدیک‌تر می‌شد. همین‌طور که ما را نگاه می‌کرد و لبخند بر لبش جاری بود، باران گلوله دوشکای دشمن بر سرش باریدن گرفت. ناگاه نقش بر زمین شد. تانک‌ها مرتباً با تیربارهای خود به طرفش شلیک می‌کردند. چند نفر به سمت او رفتند تا بدن مجروحش را به پناهگاهی برسانند؛ ولی نشد. قلی هنوز زنده و من نگاهم به او بود که ناگهان گلولة سرخی به سرش اصابت کرد، زمین خورد و کمانه کرد. او دیگر حرکتی نکرد. صحنة بسیار تکان‌دهنده‌ای بود. همه متأثر شده بودند.
فشار دشمن بسیار شکننده بود. مجروحین و شهدای زیادی داده بودیم؛ ولی بچه‌های باقی‌مانده هنوز مقاومت می‌کردند. می‌بایست یک گام به عقب می‌رفتیم تا یگان ضد زره لشکر از راه برسد و راه را بر تانک‌های دشمن سدّ کند. مسیر حرکت به سمت عقب، از کنار خاکریز‌هایی مقطعی بود که دشمن فاصلة خالی بین ‌آن‌ها را به شدت زیر آتش داشت. هیچ‌کس نمی‌توانست در آن موقعیت خطرناک و با آن همه خستگی دیشب و امروز، جنازة شهید یا بدن مجروحی را با خود حمل کند. با شهید قلی اکبری و دیگر شهدا خداحافظی کردیم؛ هر چند امید داشتیم در روزهای آینده دوباره به همان منطقه دست یابیم و دِین خود به شهدای عزیزی که در آن جا آرمیده بودند، ادا کنیم.

      منبع:  ماآن جابودیم

کتاب خاطرات رزمندگان گردان انصارالرسول لشکر27نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی